TOPRAKSIZ SERALARDA BAYKAL EM 1 KULLANIMI

(1000 malan için)

 

Topraksız tarımda bitkinin ihtiyacı olan tüm makro elementler (N, P, K), ya da mikro elementler (demir, bakır, çinko, mangan, magnezyum, bor, molibden, kobalt v.s gibi) tamamen bitkiye dışardan, tanklarda suyla seyreltilmek suretiyle verilmekte ve sürekli olarak bu işlem devam etmektedir.

BAYKAL EM1, bitkilerin tüm bu besin elementlerini daha verimli olarak bünyelerine almalarını sağlar. Bünyelerine besin elementlerini almalarını kolaylaştırır. Bitkinin daha sağlıklı olmasını sağlar. BAYKAL EM1 kullanılarak yapılacak topraksız tarımda şu neticeler alınacaktır:

Yine makro ve mikro besin maddeleri verilmelidir. Bitkiye ihtiyacı olan elementler sunulmak zorundadır. Fakat bununla birlikte BAYKAL EM1 de takviye edilmelidir. Çünkü BAYKAL EM1 içindeki bakteriler bu elementlerin tümünü bitkinin almasını kolaylaştırmaktadır. BAYKAL EM1 tamamen doğal laborant görevi ile bitki-besin-atmosfer-kök döngüsünü ayarlamış olacak, kısaca Allah’ın kendisini yarattığı şekildeki görevlerini ifa ederken bizler de topraksız tarımda mükemmel neticeler alacağız.

BAYKAL EM1 verilirken  kimyasal  zehir ve bir arada getirilmemelidir. (Aslında tarımda zehir kullanımı tamamen yanlıştır.

BAYKAL EM1 kullanılarak yapılan tarımda zehir kullanımı için yaratılan ortamın kalmadığı zaten görülecektir)

Ayrı bir tanka her 500 litre suya 1 litre BAYKAL EM1 konarak damlamalardan verilir. (Yani, her uygulamada, 1000 m2 alan için 1 litre BAYKAL EM1 verilmesine dikkat edilecek şekilde uygulama yapılmalıdır). Ayrıca veya alternatif olarak, 1000 litre suya 1 litre BAYKAL EM1 karıştırılarak yapraktan spreylenir.

-Yapraktan ise mutlaka her 10-15 günde bir olmak üzere BAYKAL EM1 verilmesi önerilir. 500 litre suya 1,000 ml BAYKAL EM1 konup 1000 m2 lik alandaki bitkiler yıkanacak şekilde ıslatılır. Bu işlem sezon boyunca devam ettirilir.

Eğer ayrı bir damlama sulama sistemi yoksa ve sadece besin elementlerini içeren sıvı ile BAYKAL EM1 verilmek zorundaysa, BAYKAL EM1, besin elementlerini içeren sıvının 1/10000 oranında verilebilir.

BAYKAL EM1 kullanıldığında, topraksız tarımda her ne kadar kimyasal gübrelerle tarım yapılmış olsa da BAYKAL EM1’in kalıntıları yok eden, parçalayan etkisiyle, elde edilen ürünlerin, kalıntı ve ağır metal içermeyen, organik özelliklerdeki ürünler olacağı görülecektir

BAYKAL EM1 ile yapraktan uygulamalar sonucu da, zararlı haşerelerin gelemeyeceği, zararlı mantar hastalıklarının oluşamayacağı, fotosentezin en üst seviyeye çıkmasıyla da çok güçlü, koyu yeşil yaprakların, aşırı çiçek ve filizlenmenin, yüksek ve kaliteli verimin alındığı da görülecektir.

Organik gübre Baykal EM1 piyasada bulunan kimyasal gübreler gibi sadece toprağa uygulanmaz. Baykal EM1 hem toprağa hem de bitkinin yapraklarına püskürtülerek uygulanır. Bitkinin sağlıklı büyümesini sağlamakla beraber zararlı canlılara, bakteri, mantar ve haşerelere karşı da çok güçlü bir koruma sağlar. İçerdiği faydalı bakterilerle ilaç kullanımını gereksiz kılar.

Baykal EM1 Embio Teknoloji San.Tic.A.Ş. tarafından ülkemize sunulmaktadır.

DETAYLI BİLGİ veya KULLANMA KILAVUZU İÇİN TEMASA GEÇİNİZ !!!