(1000 m2 Seralar için açık tarlalardan sarklı ekstra uygulamalar yapılmalıdır.)

 

Topraktan Uygulama:

 

Henüz sera toprağı hazırlanırken (dikimden 10-15 gün evvel) BAYKAL EM1 verilmesi çok faydalı olacaktır. Çünkü sera toprakları çok kullanılmaktan, aşırı kimyasal gübre yığılmalarına maruz kaldığı gibi, zehir kullanımı nedeniyle de topraktaki yararlı mikroorganizmaların büyük çoğunluğu ölmüştür. Zararlı patojenlerin istilası sonucu da nematod, fusaryum gibi ölümcül zararlılar sık görülmektedir. Seraya dikilen fideler bu nedenle çoğunlukla ölmekte, çiftçimiz sürekli fidan takviyesi yaparak masrafa girdiği gibi, emek harcamakta, zaman kaybetmektedir.

 

Oysa BAYKAL EM1’i dikimden önce toprağa aşılamakla öncelikle toprağını kurtaracak ve bu tarz sıkıntılarla boğuşmayacaktır. Ancak dikimden evvel BAYKAL EM1 veremeyen çiftçimiz 1. uygulamayı dikimden hemen sonraki sulama ile de yapabilir. Her şeye rağmen BAYKAL EM1 ile başlangıçta tanışamamış olsa da, serasında BAYKAL EM1 kullanmaya başladığı andan itibaren üreticimiz kazançlı çıkacaktır.

Seralardaki ilk uygulamada 1000 m2’lik alan için 4 litre BAYKAL EM1 verilecektir. Daha sonra sezon boyunca her 15-25 günde, 2 litre BAYKAL EM1 . vermeye devam edecektir. BAYKAL EM1 kullanan seracının kimyasal gübreye kesinlikle ihtiyacı yoktur. Kullanmasına gerek kalmayacağını kendisi gözlemleyecektir.

 

Yapraktan Uygulama:

 

1,000 ml BAYKAL EM1 500 litre su dolu temiz pulvarizatöre konulup seraya her 15-25 günde bir yapraklar yıkanacak şekilde tatbik edilir. Bu uygulama aynen toprakta olduğu gibi sezon süresince devam edecektir.

Seralarda 1000 m2’lik alanda 8 aylık aralıksız, sezon boyunca kullanılan BAYKAL EM1 miktarı 50 litreyi bulmaktadır. Fakat BAYKAL EM1 kullanımı ile başkaca kimyasal ve hatta zehir kullanımına gerek kalmayacaktır. Üstelik yüksek verim ve kaliteli olmak üzere tamamen organik ürün alınacaktır. Sel baskınları ile oluşan sıkıntılarda da BAYKAL EM1 kullanarak seralarınızı kurtarabilirsiniz. Çünkü Baykal EM1 bitki köklerini güçlendirdiğinden sel su baskini ve firtinalardan çok daha az etkilenecektir.

 

Pestisit kalıntısı çıkan ürünleri yetiştiren seraların, BAYKAL EM1 kullanılması halinde, kullanımdan 10-15 gün sonra alınacak üründe artık kalıntının çıkmadığı da görülecektir.

 

Bugüne kadar bir sezonda seracının cebinden çıkan paranın BAYKAL EM1 kullanımı ile en az yarısı cebinde kalacağı gibi, alacağı organik ve kaliteli yüksek verim sonucu karını katlayacaktır. Korkulu rüya görmeyecektir.

Organik gübre Baykal EM1 piyasada bulunan kimyasal gübreler gibi sadece toprağa uygulanmaz. Baykal EM1 hem toprağa hem de bitkinin yapraklarına püskürtülerek uygulanır. Bitkinin sağlıklı büyümesini sağlamakla beraber zararlı canlılara, bakteri, mantar ve haşerelere karşı da çok güçlü bir koruma sağlar. İçerdiği faydalı bakterilerle ilaç kullanımını ÖNEMLİ ÖLÇÜDE AZALTIR.

Baykal EM1 Embio Teknoloji San.Tic.A.Ş. tarafından ülkemize sunulmaktadı

 

DETAYLI BİLGİ veya KULLANMA KILAVUZU İÇİN TEMASA GEÇİNİZ !!!

0212 853 11 52

info@embio.com.tr